Widget Image
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna

Sorry, no posts matched your criteria.

Sign Up To The Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet

Dünyanın En Eski Hayvanı Keşfedildi.

ABD’NİN Princeton Üniversitesi’nden bilim adamları, Güney Avustralya’da buzul çağından kalma kayaları incelerken, tesadüfen 650 milyon yıl önce yaşamış deniz süngeri fosili buldu.

Fosiller kayalarla tamamen bütünleşmiş olduğu için araştırmacılar fosillleri bölüm bölüm keserek dijital ortamda yeniden yapılandırdı ve üç boyutlu resmini oluşturdu. Araştırmayı yürüten Adam Maloof, sonuçta yaklaşık bir santimetre boyutunda bir sünger türü ortaya çıktığını söyledi.
ARAŞTIRMA, hayvanların ilk ne zaman ortaya çıktığına dair genel kabulü tartışmaya açtı. Bugüne kadar hayvanların ilk defa, 635 milyon yıl önce dünyanın yüzeyinin buz tuttuğu “Kartopu Dünya” olarak adlandırılan buzul çağından sonra ortaya çıktığı düşünülüyordu. Bazı bilim adamları kanıtların tatmin edici olmadığını, fosillerin aslında mineralleşmiş bakteriler ya da tek hücreli canlılar olabileceğini söyledi. Bu keşiften önce bulunan en eski fosil, 550 milyon yıl öncesine aitti.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: